Srí-Lanka

Ostrov ležící v Indickém oceánu nedaleko rovníku, říše, v níž nevládne čas a slunce je tu jediným ciferníkem. Budete putovat po stopách dávných paláců a svatyní, buddhistických i hinduistických klášterů. Projdete místa, kde mezi stromy velikány roste i král stromů „bó“ a snad spatříte i slony, krokodýly a na bílých písečných plážích obří želvy, jež tady kladou svá vejce. Čekají Vás čajovníkové plantáže a zahrady koření a vypravíte se i do zelených hor, srdce Srí Lanky, kde za rituálního zvuku bubnů spatříte úkryt Buddhova zubu.

                             

Příklad programu zájezdu:

1. Den
Odlet Praha – Bangkok.
1. – 2. Den
Praha – Kolombo: po příletu prohlídka hlavního města ostrovního státu – hinduistické chrámy, islámské mešity i křesťanské kostely v koloniální čtvrti; odjezd do Negomba k moři.
3. Den
Negombo – Anurádhapura: odjezd do Anurádhapury; cestou bohatě zdobená skalní pevnost Japahuva ze 13. století zvaná Ohnivá skála, původní úkryt proslulé srílanské relikvie – Buddhova zubu.
4. Den
Sígirija – Kandy: věhlasná skalní pevnost Sígirija obestřená záhadami a nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy, exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy, svěžího města srílanské vysočiny.
5. Den
Kandy: prohlídka města na březích stejnojmenného jezera, návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu; večerní taneční vystoupení v maskách.
6. Den
Peradeníja – Adamova hora: největší botanická zahrada na Srí Lance Peradeníja, populární sloní sirotčinec v Pinnevalle.
7. Den
Jízda strhující krajinou horské oblasti: nepřeberné množství dechberoucích vyhlídek, cestou zastávka s čajem u vodopádů, malebná anglická horská stanice Nuvara Elija; odpočinek.
8. – 9. Den
Horton‘s Plains: úchvatná Srílanská vysočina – náhorní step a „konec světa“ s fantastickými výhledy a neopakovatelnou atmosférou, továrna na čaj.
10. Den
NP Jala: ranní safari v NP proslulém velkou populací slonů a leopardů s jedinečnou možností spatřit divoká zvířata na vlastní oči; následný přesun do plážového letoviska Unavatuna v poklidné zátoce.
11. Den
Unavatuna: odpočinek na zlatavém písku, koupání, šnorchlování, možnost potápění.
12. Den
Letecký návrat z Kolomba do Prahy.

 

Cena zájezdu již od 32 000 Kč