Izrael

Izrael nabízí fantastickou kombinaci historických míst, spojených se vznikem tří monoteistických náboženství. Setkáte se s ortodoxními Židy spěchajícími čtvrtí Mea Shearim a modlícími se u Zdi nářků. Půjdete ve stopách Ježíše Krista od Basiliky narození v Betlémě po křížovou cestu. Navštívíte posvátná místa muslimů v čele se Skalním chrámem v Jeruzalémě. Necháte se nadnášet slanou vodou Mrtvého moře, jehož břehy leží 420 metrů pod hladinou moře a jsou tak nejníže položeným místem na Zemi.

                             

Příklad programu zájezdu:

1. Den
Odlet z Prahy do Tel Avivu, transfer do Jerusalema.
2. Den - Jerusalem
Neopakovatelná atmosféra Starého města s židovskou, muslimskou a arménskou čtvrtí. Chrámová hora s mešitou Al-Aksá a Skalním dómem, Zeď nářků, Křížová cesta končící na Golgotě v Chrámu Božího hrobu. Nádherný pohled na město z Olivetské hory, Getsemánská zahrada, čtvrť ortodoxních židů Mea Shearim.
3. Den - Mrtvé moře / Jericho
Sjezd z Jeruzaléma k Mrtvému moři (-420 m): výstup na monumentální pevnosti MASADA - symbol odboje Židů proti Římanům, koupání v Mrtvém moři (léčivá, extrémně slaná voda, léčivé bahno). Jericho - nejstarší a nejníže položené město na světě s horou Pokušení (místo Ježíšova 40ti denního půstu).
4. Den - Betlém
Betlém – Basilika Kristova narození, palestinská území, v případě klidné situace Hebron - s menšinou židovských osadníků - pro židy i muslimy posvátná Hrobka patriarchů (Abrahám, Izák, Jákob), Museum holokaustu Yad Vashem.
5. Den - Tel Aviv
Odjezd Jerusalem – Tel Aviv, prohlídka starobylého přístavu Jaffa i moderního centra, kontrastujícího se starobylostí Jerusaléma.
6. Den - Tel Aviv
Transfer na letiště. Návrat do Prahy.

 

Cena zájezdu již od 19 000 Kč