Kambodža

Objevíte krásu tajemné a před pár lety ještě zapovězené Kambodže. Země zmítaná diktátorským režimem, komunismem i občanskou válkou je plná úchvatných přírodních i kulturních památek.

                             

Příklad programu zájezdu:

1. – 2. Den - Phnom Penh
Phnom Penh - hlavní město Kambodže ležící u soutoku velké jezerní řeky Tonlé Sap a majestátního Mekongu patří k nejromantičtějším metropolím Asie. Najdeme
zde široké francouzské bulváry, koloniální architekturu či majestátný areál kolem královského paláce Tuol Sleng. Muzeum genocidy Tuol Sleng přibližuje historii Demokratické Kampučei, jak se Kambodža nazývala za vlády Rudých Khmérů, a ukazuje na mnoha fotografiích, kresbách a dokumentech krutosti, které Khmérové napáchali na vlastním národu. Choeung Ek - bývalo klidným čínským hřbitovem až do období vlády Rudých Khmérů. Toto místo je dnes známější pod názvem Vražedná pole a stalo se jedním ze symbolů hrůzovlády Rudých Khmérů a snahy o vyrovnání se s vlastní minulostí.
3. Den - Po jezerní řece Tonle Sap do Siem Riep
Obrovské jezero Tonle Sap, rozprostírající se uprostřed Kambodže, je propojením jezera a několika řek. Je největší sladkovodní plochou jihovýchodní Asie.
4. Den – Angkor Vat
V roce 1848, když si klestil cestu neprostupnou kambodžskou džunglí, narazil misionář Charles – Emile Bouillevaux na rozvaliny jakéhosi velkého  dávného města a mezi nimi našel Angkor Vat, jeden z největších svatostánků světa. Velebné chrámy Angkor Vatu zůstaly po staletí ukryty v hlubinách kambodžské džungle. Dnes patří k největším pokladům světové kultury.
5. Den – Přelet do Bangkoku
Zažijeme obrovský kontrast mezi relativně poklidnou Kambodžou a pulsující Asijskou megapolí Bangkok. Čeká nás krátká projížďka městem, návštěva úchvatného
královského paláce s největší, téměř 50 metrů dlouhou pozlacenou sochou ležícího Budhy.
6. Den
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Cena zájezdu již od 35 000 Kč